Vracov - Žádovice 6:3    4.1.2009 hráno v Uherském ostrohu    FOTOGALERIE ze zápasu
                                                                                         Diskutovat o zápasech můžete zde
V úvodním utkání turnaje se setkal vítěz předchozích dvou ročníků s nováčkem ze Žádovic. Tomu ale začátek střetnutí vůbec neodpovídal. Tým Žádovic dokázal dvakrát po sobě vyrovnat stav utkání. Dokázal využít zmatku před brankou soupeře a udržoval fovorita v napětí. Pak ale nedůslednosti v jeho obraně využili Vracovští útočníci a navýšili skóre o dvě branky.  Drama před koncem v podobě snížení rychle zažehnala skěvle sehraná útočná akce, zakončená rychlou střelou do branky. O případný úspěch se pak Žádovice připravili sami nedůsledností v obraně a  neproměněnými nájezdy nařízenými za několik faulů.

9.1.2009 hráno ve Skalici        FOTOGALERIE ze zápasu
První překvapivý výsledek v turnaji. Nováček z Milotic dokázal přestřílet Kyjovskou obranu i s brankářem. V rušném střetnutí plném gólů měl zpočátku Kyjov jasnou převahu, vyjádřenou třemi rychlými góly. To se ještě hráči z Milotic nestačili ani pořádně rozkoukat a velké problémy jim dělalo úplně vše, včetně správného postavení při vhazování. Postupně ale začala jejich hra dostávat řád. Kyjov se naopak uspokojil a včas nezareagoval na zvýšenou aktivitu Milotic. Postupně se hra vyrovnávala stále víc a Milotice začali dotahovat výsledek. Kyjov se dostával stále méňe do souvislého tlaku a hrozil jen z náhodných útoků. Za stavu 6:6 drama gradovalo do ryhlé výměny na 7:7. Rozhodující góĺ na 7:8 , kdy se Milotice poprvé za celý zápas dostaly do vední pak předznačil zoufalou snahu Kyjova o vyrovnání. Když ani v závaru před brankou neproměnili Kyjovští útočníci jasnou šanci, zápas dospěl k překvapivému, ale zaslouženému vítěztví Milotic.

55" 7:8 Kundrata

Hýsly - Vracov    3:6          10.1.2009 hráno v Hodoníně      FOTOGALERIE ze zápasu

Vracov si i ve druhém zápase dokázal udržet převahu nad soupeřem, i když místy jen díky vysokému nasazení a přemíře agresivity. Především bruslařsky výrazně převyšoval Vracovský tým svého soupeře z Hýsel a neměl problémy s rychlým přechodem do útoku ani se střílením branek. Především úvod utkání byl zcela ve Vracovském rytmu. Po čtvrthodině soustavného tlaku se Vracovští útočníci třikrát po sobě rychle prosadili a celek Hýsel se nebyl schopen dostat před Vracovského brankáře. Až ve druhé polovině střetnutí se hra vyrovnala. Tým z Hýsel několikrát ukázal své hokejové umění a v závěru byl vyrovnaným soupeřem.

60" 6:3 Soukup

Vlkoš - Žádovice   3:4        10.1.2009 hráno v Hodoníně     FOTOGALERIE ze zápasu
Ve velmi vyrovnaném střetnutí se bojovalo o každý puk. Vlkoš se k velkému překvapení ujal vedení ve střetnutí dvou papírově nejslabších týmů turnaje. Žádovice za pár minut po rychlém brejku dokázaly vyrovanat, aby Vlkoš opět odskočil na 2:1. Pak se dlouhé minuty nikdo nedokázal střelecky prosadit i přes množství šancí. Vyrovnání na 2:2 a dvě trestná střílení v rychlém sledu za soubou za fauly přinesly týmu Žádovic vedení. V poslední desetiminutovce se pak Vlkoš vrhl do útoku za vyrovnáním. Snížení na rozdíl jediné branky odstartovalo sérii Vlkošských šancí, ze kterých ale vzešly pouze dvě nastřelené tyčky při samostatných nájezdech nařízených za fauly. Žádovice tak jen s velkým štěstím získaly dva body do tabulky.

56" 3:4 Svoboda

Kyjov - Hýsly  3:4         23.1.2009 hráno ve Skalici             FOTOGALERIE ze zápasu
Oba soupeři prohráli svá první střetnutí v turnaji, takže další zaváhání by znamenalo výrazné snížení šancí na dobré umístění. Podle toho také týmy přizpůsobily taktiku. Kyjov se celou dobu tlačil do útoku a dokázal si vynutit trvalou převahu v útočném pásmu. Naproti tomu tým Hýsel vsadil na propracovanou obranu před velmi pozorným brankářem a rychlé brejky svých útočníků. Tak také vypadal průběh zápasu. Kyjov většinu času urputně dobýval branku, aby po první vážnější hrozbě inkasoval. Po třech minutách sice dokázal po samostatném průniku nejlepšího hráče Kyjova Tupého srovnat, ale po dalších čtyřech minutách se situace s brejkem opakovala. Když pak Hýsly promněnili trestné střílení za faul a Kyjov se ze stejné činnosti prosadit nedokázal, padl v dalším průběhu na obou stranách jeden gól. Dalších dvacet minut byl k vidění urputný boj o každý puk. Stále sílící tlak Kyjova vyvrcholil v poslední minutě, když Tupý završil hatrick. Ani to už ale Kyjovu nestačilo a poslední vteřiny zápasu Hýsly ubránily, aby vzápětí mohly jet hromadně poděkovat svému brankáři za skvělý výkon.

FOTOGALERIE ze zápasu

Milotice prokázaly své ambice v celém turnaji a s chutí si zastřílely. Vlkoš dokázal zahrozit jen z ojedinělých akcí a po většinu času urputně bránil přijatelný výsledek. Přesto se po řadě rychlých a pohledných akcí zrodil první dvouciferný výsledek.

po prodloužení      30.1.2009 hráno ve Skalici

Kyjov ani ve svém třetím střetnutí herně nepřesvědčil. Překvapivě se hrál velmi vyrovnaný hokej, bohužel místy protkaný nečistou hrou z obou stran. Žádovice se ujaly vedení záhy po začátku zápasu, Kyjov srovnal stav díky svému již tradičnímu střelci Tupému. Pak ale začal úřadovat špatně pokrytý útočník Žádovic Čada a skóre zápasu se přelévalo z jedné strany na druhou. Kyjov po většinu zápasu opět doplácel na nepromněňování i těch nejvyloženějších šancí. Přesto se dostal do vedení o které ale přišel krátce před koncem normální hrací doby jako obvykle z brejku. Poprvé se tak muselo hrát v nastaveném čase s menším počtem hráčů na ledě. Umístěnou střelou těsně za útočnou modrou čarou pak o konečném výsledku a dvou bodech do tabulky rozhodl Kyjovský obránce Vařacha.

3"nastavení 5:4 Vařacha

Hýsly - Žádovice  2:1               7.2   hráno v Hodoníně         FOTOGALERIE ze zápasu

Zápas s množstvím šancí, ale jen třemi góly. Od samého začátku utkání hrály oba týmy velmi pozorně v obraně. Do větších šancí se dlouho nikdo nebyl schopen dostat a byl k vidění úprorný boj. Žádovice se snažily hrát jednoduchý hokej a dařilo se jim pomocí rychlých přihrávek vymanit z tlaku favorizovaných Hýsel. Dlouhých 37 minut se tak nedařilo nikomu vstřelit branku. Teprve rychlá kombinace přinesla Žádovicím vedení a spustila lavinu šancí. Pokud by v této době dokázaly Žádovice promněnit některou z velkých šancí, mohly by pomýšlet na vítězství. Bohužel pro ně ale padl gól na druhé straně a začal opravdový boj. Najednou se dostávaly Hýsly do velkého tlaku a dokázaly zamknout soupeře k jeho brance. Z toho pak pramenila řada zákroků na hranici pravidel a vzájemných pošťuchování. Žádovice nadále hrozily, ale opět narážely na neschopnost dát branku i z  nejvyloženějších šancí, do kterých se dokázali jejich útočníci dostat. Opět tak udeřilo na druhé straně a po nervózním závěru z obou stran utkání skončilo jen těsným výsledkem 2:1.

37" 0:1 Čada
39" 1:1 Lochman Ondřej
47" 2:1 Lochman Honza

Hýsly - Vlkoš 6:5 po nájezdech      hráno v Hodoníně          FOTOGALERIE ze zápasu

Jako na houpače se vyvíjel zápas plný událostí na obou stranách hřiště. Od samého začátku se hrál rychlý hokej s řadou kombinačních akcí. Hýsly se ujaly vedení, ale Vlkoš se aktivní hrou dostával často před branku soupeře. To mu přineslo první obrat skóre v zápase v podobě dvou branek. Jenže pak zase rychle za sebou padly dvě branky z holí Hýsel a stav utkání se zase obrátil na druhou stranu. Další čtvrthodinu se střídaly útoky na obou stranách, ale obrany nedovolily nikomu skórovat. Pak ale Vlkoš vyrovnal na 3:3 a vzápětí z trestného střílení, nařízéného za vyhození puku Hýselskou obranou za mantinel, dokonce znovu přešel do vedení.
Zakrátko Hýsly vyrovnaly aby šest minut před koncem Vlkoš znovu odskočil o jednu branku. Drama zápasu vrcholilo sledem šancí těsně před koncem, aby doslova v poslední vteřině Hýsly  vstřelily branku o které se ještě dlouho vedly diskuze. V prodloužení při hře čtyř hráčů v poli z každé strany branka nepadla a tak poprvé v turnaji musely rozhodnout o výsledku samostatné nájezdy, ve kterých Hýsly zvítězily.

6:5 samostatný nájezd  Soukup

Milotice - Žádovice  5:1       hráno 20.2.09 v Uherském Ostrohu      FOTOGALERIE ze zápasu

Milotice prokázaly převahu v průběhu celého zápasu. Od prvních minut bylo jasné, čeho chtějí Milotice dosáhnout. V útočném pásmu udržovat trvalý tlak a na obrané modré pohlídat nebezpečné protiútoky Žádovic. Rychlé přistupování k protihráčům a okamžité návraty v případě ztráty puku téměř vymazaly jakékoliv snahy Žádovic o zdramatizování výsledku. Bylo jen otázkou času, kdy padne branka a to, že jich nakonec bylo jen pět bylo dáno obětavostí Žádovské obrany a pozornosti jejich brankáře. A když se ani Čada nedokázal prosadit z trestného střílení dospěl zápas k naprosto zaslouženému výsledku.

15" 1:0 Malý
16" 2:0 Kundrata
32" 3:0 Zálešák
                                      34" 3:1 Strakoš ml.
55" 4:1 Jaštík
60" 5:1 Gromus

Milotice- Hýsly 5:3               hráno 21.2 v Hodonín                 FOTOGALERIE ze zápasu

Hýsly ve svém posledním zápase v turnaji odehrály velmi vyrovnanou partiji. Bleskově daly první branku a po celý zápas byly velmi nebezpečné. Na rychlou branku odpověděly Milotice hned po dalších třech minutách hry a vyrovnaný stav v poli i na výsledku vydržel dalších dvacet minut, protkaných rychlou a velmi korektní hrou. Další dvě branky padly opět v rozmezí tří minut, po jedné na každé straně. Pak opět zaúřadoval tříminutový limit a Milocký obránce propálil skrumáž před sebou od modré čáry až do branky. Rychlý únik dvojice Milockých útočníků pak znamenal rozdíl dvou branek a od té chvíle začalo jít do tuhého. V soubojích se začalo jiskřit a nervozita rostla. Další tříminutová výměna posunula zápas do poslední čtvrthodiny. V ní si oba týmy dovolily nepromněnit po nařízeném nájezdu aby zápas ve vyhroceném závěru dospěl do konce.

44" 5:3 Zálešák

Vracov - Vlkoš  14:3           hráno 21.2 v Hodoníně                 FOTOGALERIE ze zápasu

Naprosto jednoznačný průběh zápasu s předem očekávaným výsledkem. Jen začátek byl pro Vlkoš šokující, po třech minutách a dvou střelách na branku vedl dva nula. Vedení pak udržel až do dvacáté minuty. Pak už zápas dostal očekávaný směr a Vlkoš se až na občasné chvilky v útočném pásmu urputně bránil plynule se zvyšujícímu skóre. Vracov předvedl řadu hezkých kombinací a v klidu dovedl zápas do konce.

59" 14:3 Vávra

Kyjov - Vlkoš 8:6               27.2  hráno ve Skalici                    FOTOGALERIE ze zápasu

V souboji týmů ze dna tabulky se mohlo rozhodnout, kdo skončí v turnaji na šestém místě. V případě úspěchu Vlkoše se tam mohl zcela proti předpokladům propadnout Kyjov. A v zápase samotném měl Kyjov s mírně :-) posíleným Vlkošem spoustu práce.
Zápas začal Kyjov očekávaným náporem, ketrý mu vynesl vedení o dvě branky. Pak ale dal dvě branky Vlkoš, aby zase dvěmi brankamy Kyjov otočil průběh zápasu na svou stranu. Rychlý hokej se spoustou šancí na obou stranách ale pokračoval zběsilým tempem dál a Vlkoš díky pozorné obraně středního pásma a kombinací dostal Kyjov pod tlak. V průběhu 12 minut obrátil třemi brankami skóre a Kyjov musel znovu zabrat. Tradiční střelec Kyjova Tupý sice srovnal stav na 5:5 aby deset minut před koncem Vlkoš znovu o branku vedl. V poslední desetiminutovce se Kyjov natlačil před branku soupeře a dovedl zápas ke konečnému výsledku, který mu dává ještě naději na umístění v horní části tabulky.

56" 8:6 Tupý

Vracov - Milotice  5:3            1.3 hráno v Uherskíém  Ostrohu         FOTOGALERIE ze zápasu

Finále jak má být. Plné krásných akcí, napětí, nájezdů i výborných zákroků brankářů. Oba týmy nastoupily se třemi pětkami. Na všech bylo cítit napětí. Od začátku zápasu bylo vidět, že nikdo nechce udělat chybu, kterou by mohl soupeř využít. První takový moment přišel v osmé minutě, kdy se dokázal Milocký útočník prosadit mezi dvěma obránci a otevřel skóre. S Vracovem to v tu chvíli nevypadalo moc dobře, jejich hra postrádala obvyklou lehkost a kombinace vázly. Až po čtvrthodině bylo vyrovnáno a zásluhou rychlé výměny puku a přechodu přes útočnou modrou se Vracocv v 17 minutě dostal do vedení. Dalších dvacet minut se úporně bojovalo. Na obou stranách byla řada šancí ke skórování, ale postupně se Vracov stále víc dokázal prosazovat svou hrou, založenou na nacvičených kombinacích. Rychlým přechodem do útoku se dostával do tlaku a naopak v obrané činnosti si výtečně pomáhala každá z pětek na ledě. V 38 minutě se za vzájemné napadení jel z každé strany jeden nájezd, oba střelci promněnili. Ve 40 minutě svou další šanci využil Vracov a zvýšil na rozdíl dvou branek. Když v 50 minutě Milotice snížily na rozdíl jediné branky, zdálo se, že přes minimum šancí dokáží závěr zápasu zdramatizovat. Namísto toho ale již po dvou minutách do rozevřené obrany pronikl úspěšně další z mnoha nebezpečných útoků Vracova a přes vypjatých posledních osm minut se už skóre zápasu nezmněnilo. Vracov tak dokázal zůročit svou převahu a i když má ještě jeden zápas k dobru, již nemůže být v tabulce předstižen.

52" 5:3 Vald

Vracov - Kyjov  3:2                       6.3 hráno ve Skalici                   FOTOGALERIE ze zápasu

Poslední zápas turnaje přinesl velmi kvalitní podívanou. Bylo poznat, že se sešly dva hokejově velmi vyzrálé týmy. Od první do poslední minuty se hrálo ve vysokém tempu a na ledě bylo pořád na co se dívat.
Od začátku střetnutí se Kyjov snažil napravit dojem z jeho dosavadních zápasů v turnaji, ve kterých příliš nepřesvědčil. Svůj důraz ale přehnal jeden z obránců natolik, že se po nařízeném trestném střlení za podražení dostal Vracov již v šesté minutě do vedení. Kyjov to sice na chvíli zbrzdilo v útočení, ale nevzalo mu vůli bojovat. To se ukázalo ve 22 minutě, kdy si nádherným sólem přes celé kluziště našel cestu mezi statickými hráči Vracova Kyjovský útočník Tupý a pod břevno zavěsil vyrovnávací branku. Akce dál stíhala akci na obou stranách stadionu a Kyjov častěji ohrožoval branku Vracova. V 31 minutě se Kyjovu povedlo rychlou výměnou puku mezi útočníky za útočnou modrou přečíslit obranu Vracova a umístěnou střelou Horňáka obrátit vedení na 2:1.  pro Kyjov. Tentýž hráč Kyjova ale v minutě čtyřicáté ve snaze zabzdit rychlý pohyb Vracovského útoku v rohu kluziště fauloval a Vracov lehce srovnal na 2:2 Kyjov se nestačil ani vzpamatovat a již za dvě minuty nechal Vracovské útočníky znovu lehce proklouznout před vlstního gólmana, který nemohl zabránit dorážce z nastřeleného puku. za stavu 3:2 pro Vracov se obraz hry zmněnil, Vracov se zatáhl do pozorné obrany a Kyjov se snažil najít recept ke vstřelení branky. Velkou příležitost měl v 52 minutě z trestného střílení za faul, ale ani nadvakrát se mu to nepovedlo, když se nájezd opakoval pro nedovolené odhození hokejky brankářem. V posledních minutách pak zkusil Kyjov hrát i v šesti hráčích v poli bez brankáře, ale výsledkem byl jen talk a málem inkasovaná čtvrtá branka. Utkání nakonec tedy skončilo 3:2 pro Vracov a ten tak
dohrál jako jediný celý turnaj bez ztráty bodu .

Sled dalších zápasů :

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
už tady nic není...až přítí rok :-)

Pravidla turnaje :

Je to jednoduché - používáme běžná hokejová pravidla, mírně upravená na naše podmínky.

Máme jen jednoho rozhodčího, takže se nepereme, nehrajeme zákeřně, ani příliš do těla.

Každý tým se skládá minimálně z pěti hráčů v poli a z brankáře. Maximální počet hráčů jednoho týmu je 15 plus brankář. Všichni hráči musí nastupovat povinně v přilbě po celou dobu zápasu. Pokud hráč přilbu nemá na hlavě, nesmí se účastnit hry. Doporučuje se používání minimálně chráničů do výšky pasu.

Za každý z týmů smí nastoupit pouze hráči, kteří pravidelně hrají za místní tým a nehrají některou z organizovaných pravidelných soutěží.

Před každým zápasem je povoleno rozbruslení a příprava. Zápas se hraje 60 minut. Rozhodčí může nastavit čas, pokud některé z družstev účelově zdržuje hru. Rozhodčí dohlíží na dodržování pravidel : zakázané uvolnění, ofsajd (dle českého posuzování), fauly všeho druhu, vhazuje buly, kontroluje dodržování nošení přileb, uznává vstřelené branky. Buly se vhazuje vždy po přerušení hry dle pokynů rozhodčího. Za každý případný faul rozhodčí nařídí trestné střílení. Nájezd provádí faulovaný hráč, pokud je tento zraněn, nebo jde o faul bez zásahu hráče provede nájezd jíný hráč, který byl v době faulu na ledě.
Hraje se pro radost, takže bez faulů. V případě nejasností se přiměřeně použijí pravidla hokeje.
Pokud po 60 minutách hry je stav nerozhodný, nastavuje se 5 minut při hře čtyř hráčů v poli a brankáře s pravidlem náhlé smrti. Pokud se nerozhodne, následují samostatné nájezdy vždy po jednom hráči z každé strany až do rozhodnutí.
Za jakékoliv vítězství jsou v tabulce vzájemných zápasů dva body, za prohru v nastavení či nájezdech je jeden bod. V případě rovnosti bodů rozhoduje vzájemný zápas, případně větší počet vstřelených branek.