Vlkoš 0 7:29
FOTOGALERIE
ze zápasů
Turnaj 2007

I v letošním roce pořádáme malý turnaj okolních vesnic. K domácímu Vlkoši se přidal vítěz loňského ročníku Vracov, Kyjov a tým Hýsel doplněný o posily z dalších vesnic. Zkuste Maple Leaf Casino Guide vodítko ke kasinu a vyhrát skutečnné velké peníze!

Rozpis zápasů :
Vlkoš - Kyjov 1.12.07  výsledek  4 : 6

V prvním zápase turnaje se projevila zkušenost a lepší sehranost Kyjovského týmu. I přes málo vídanou vlastní branku v úvodu střetnutí dokázal Vlkoš držet vyrovnaný krok i stav v první části utkání. Až v další části hry využil Kyjov svých předností a postupně zvýšil náskok až na rozdíl čtyř branek. I přes zlepšenou hru a zvýšený důraz se Vlkoši podařilo v závěrečném náporu jen snížit na konečný stav  6:4.

Vracov - Hýsly 2.12.07  výsledek 6 : 5  po prodloužení

V atraktivním a pohledném zápase muselo rozhodnout až prodloužení. Nově složený tým pod hlavičkou Hýsel se teprve v průběhu utkání sehrával a tomu také odpovídalo narůstající skóre. Vyrovnání Hýsel na 1:1 po trestném nájezdu za faul bylo teprve náznakem dramatu, ke kterému došlo v závěru normální hrací doby. Tehdy Vracovští obránci nedokázali zabránit vyrovnání v posledních minutách. Rozhodl pak únik a úspěšně proměněný brejk Vracovského útočníka Jendy Macůcha při hře čtyř hráčů na každé straně.

Kyjov - Hýsly 7.12.07 výsledek 6 : 5 po prodloužení

Důrazné a místy až nervózní utkání přineslo vyrovnaný průběh i výsledek po základní hrací době. Družstvo Hýsel postupně dohnalo počáteční výpadek v koncentraci a po celé utkání udržovalo favorita celého turnaje v napětí. Z vyrovnaného stavu pak pramenila celá řada zákroků na hranici pravidel, které vyústily v několik trestných střílení. Na obou stranách brankáři předváděli skvělé  zákroky a s blížícím se koncem normální hrací doby se oba týmy soustředili především na obranu. Teprve prodloužení přineslo rychlé rozhodnutí. Obránci nestihli zachytit průnik Pavla Horňáka z týmu Kyjova a ten rychlou střelou překonal soupeřova brankáře.

Vracov - Vlkoš 9.12.07 výsledek 10 : 0

Vlkošský tým nenašel žádný způsob, jak výrazněji ohrozit Vracovského brankáře. Po celý zápas byl Vracov výrazně lepší ve všech herních činnostech a postupně navyšoval skóre. Konečný výsledek pak jasně určil, že o vítězi celého turnaje rozhodne vzájemné střetnutí týmů Kyjova a Vracova.

Vlkoš - Hýsly 15.12.07 výsledek 3:13

Ani v posledním zápase turnaje se pořádající tým Vlkoše neoprostil od školáckých chyb v obraně a podstatně zkušenější a obratnější hráči soupeře dokázali využívat nabízené příležitosti. Hra měla alespoň spád a na obou stranách se daly vidět hezké kombinační akce.

Kyjov - Vracov 14.12.07 výsledek 2:5

Dvě nejlepší mužstva turnaje se střetla na ledě ve Skalici. Hned z jedné z prvních akcí Kyjova padl vedoucí gól přes nesousředěnou dvojici Vracovských obránců. V dalším průběhu zápasu ale Vracovský tým začal uplatňovat připravenou taktiku  obrany , proti které se Kyjovskému útoku nedařilo nalézt účinnou metodu na její překonání. Jen vyjimečně se podařilo některému z útočníků individuelní akcí proniknout s pukem do útočného pásma, kde byl připraven Vracovský branakář. Naproti tomu ve Vracovském útoku několikrát zaúřadoval Slovák Peter, který byl k nezastavení. Přes veškerou snahu Kyjova tedy zápas skončil vítězstvím Vracova 5:2 a Vracov tím pádem obhájil první místo v celém turnaji.

Děkuji všem, kteří se turnaje zůčastnili, ať už jako hráči, diváci nebo rozhodčí a těším se na další zápasy, třeba na turnaji v roce 2008.

P.S : pokud máte doma nějakou zajímavou fotku, video, nebo cokoliv jiného, co by mohlo tyto stránky oživit, kontaktujte mne prosím.   Díky, Jirka F.

Pravidla :
je to jednoduché - používáme běžná hokejová pravidla, mírně upravená na naše podmínky.

Máme jen jednoho rozhodčího, takže se nepereme, nehrajeme zákeřně ani příliš do těla.

Každý tým se skládá minimálně z pěti hráčů v poli a z brankáře. Maximální počet hráčů jednoho týmu je 15 plus brankář. Všichni hráči musí nastupovat povinně v přilbě po celou dobu zápasu. Pokud hráč přilbu nemá na hlavě, nesmí se účastnit hry. Doporučuje se používání minimálně chráničů do výšky pasu.

Za každý z týmů smí nastoupit pouze hráči, kteří pravidelně hrají za místní tým a nehrají některou z organizovaných pravidelných soutěží.

Před každým zápasem je 15 minutové rozbruslení a příprava. Zápas se hraje 60 minut. Rozhodčí může nastavit čas, pokud některé z družstev účelově zdržuje hru. Rozhodčí dohlíží na dodržování pravidel : zakázané uvolnění, ofsajd, fauly všeho druhu, vhazuje buly, kontroluje dodržování nošení přileb, uznává vstřelené branky. Buly se vhazuje vždy po přerušení hry dle pokynů rozhodčího. Za každý případný faul rozhodčí nařídí trestné střílení. Hraje se pro radost, takže bez faulů. V případě nejasností se přiměřeně použijí pravidla hokeje.
Pokud po 60 minutách hry je stav nerozhodný, nastavuje se 5 minut při hře čtyř hráčů v poli a brankáře s pravidlem náhlé smrti. Pokud se nerozhodne, následují samostatné nájezdy vždy po jednom hráči z každé strany až do rozhodnutí.
Za jakékoliv vítězství jsou v tabulce vzájemných zápasů dva body, za prohru v nastavení či nájezdech je jeden bod. V případě rovnosti bodů rozhoduje vzájemný zápas, případně větší počet vstřelených branek.